Τετάρτη 12 Ιανουαρίου 2011

Πλήρωσε τη φλυαρία του...

Ναυπακτιακός Αστέρας - Μ.Αλέξανδρος  0 - 0

Σ'ενα παιγνίδι που πολύ θα θέλαμε να ξεχάσουμε Ναυπακτιακός και Μ.Αλέξανδρος αναδείχθηκαν ισόπαλοι  0-0.
Ο Μ.Αλέξανδρος με σωστή τακτική,δίνοντας γήπεδο στους γηπεδούχους,κράτησε μακρυά από την εστία του τους κυνηγούς του Ναυπακτιακού που με την φλύαρη υπεροχή του δεν μπόρεσε να καρποφορήσει κάποια φάση.

Στο 10' σουτ του Κώτσου μέσα από την περιοχή,η μπάλα καταλήγει μόλις άουτ.
Προηγήθηκε εκτέλεση κόρνερ του Παπαποστόλου και ασταθής απόκρουση του τερματοφύλακα Ταρατσούδη.
Στο 40' κεφαλιά του Μαχαιρούδη δεν ανησύχησε τον τερματοφύλακα.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο τεχνικός του Ναυπακτιακού Δ.Τομπάζης περνά στον αγώνα το τρίτο μεταγραφικό απόκτημα του Ιανουαρίου ,τον Χρ.Ζαρογιάννη στη θέση του Κυρίτση.

Με την συμπλήρωση 2' στο δεύτερο ημίχρονο ο Μουτίδης του Μεγάλου Αλεξάνδρου εκτελεί ένα φάουλ το οποίο όμως δεν ανησυχεί τον Βασιλακόπουλο.Στο  55' ήταν η σειρά του Ναυπακτιακού με τον Ζαρογιάννη να εκτελεί ένα φάουλ αλλά τον τερματοφύλακα Ταρατσούδη να μπλοκάρει την μπάλα.
Ωραία προσποίηση του Τρίγκα από τη δεξιά μεριά στο 57' έβγαλε την μπάλα στον Πέντσα ,παρενέβη όμως αμυντικός στο σουτ του επιθετικού του Ναυπακτιακού και βγάζει την μπάλα κόρνερ.Η φάση που ξεσήκωσε τους φίλους του Ναυπακτιακού στο 84' όταν ο Γλωσσόπουλος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδειξε ''παίζετε''.ενώ η μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει και να πάρει το τρίποντο ο Ναυπακτιακός ήταν στο 3' των καθυστερήσεων όταν μέσα από την περιοχή ο Παπαποστόλου σούταρε και ο τερματοφύλακας έδιωξε την μπάλα ενστικτωδώς με τα πόδια.

Ασπρόπυργος-Κόρινθος   0-0

Ο αγώνας Απόλ.Σμύρνης-Αγ.Παρασκευή,δεν θα διεξαχθεί και κατακυρώνεται 3-0 α.α μετά από την απόφαση του τακτικού διαιτητικού δικαστηρίου της ΕΠΟ για την Αγ.Παρασκευή.(μηδενισμός λόγω χρεών).Η ομάδα της Αγ.Παρασκευής έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.