Σ'ενα γήπεδο που έμοιαζε με βούρκο.
Με 10 παίκτες από το 25'
Χαμένο πέναλτι του Παπαποστόλου

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΑΝΑΓ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ   1 - 1

Σ'ένα παιγνίδι όπου η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο Ναυπακτιακός και Γιαννιτσά ήρθαν ισόπαλοι με 1 - 1.

Πρώτη καλή στιγμή του αγώνα στο 3΄ όταν ο Παπαποστόλου επιχείρησε σουτ έξω από την περιοχή,βλέποντας τον Κελπέκη τερματοφύλακα των Γιαννιτσών εκτός θέσης η μπάλα με κατεύθυνση προς το άδειο τέρμα σκάει μπροστά από την εστία και καταλήγει πάνω από τα δοκάρια των φιλοξενούμενων.

Στο 20' ήταν η φάση που σημάδεψε το Α' ημίχρονο όταν ο Γαβρίνας ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Σεμερτζίδη,κλήθηκε ο Παπαποστόλου να  εκτελέσει το πέναλτι που υπέδειξε ο ρέφερι της συνάντησης,όμως ο Κελπέκης είχε διαβάσει τον παίκτη του Ναυπακτιακού,έπεσε στη σωστή γωνία και απέκρουσε την μπάλα.

Στο 25' ο Τερόλι αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) όταν σε μια προσπάθεια διεκδίκησης της μπάλας έβαλε το χέρι του,το είδε ο διαιτητής και τον απέβαλε,αφήνοντας την ομάδα του από πολύ νωρίς με 10 παίκτες.

Στο 27' η σειρά των φιλοξενούμενων με τον Μήτσικα όταν από τα πλάγια απέτυχε να πλασάρει τον Βαιλακόπουλο στην πρώτη ουσιαστικά επικίνδυνη επίσκεψη των φιλοξενούμενων στα καρέ του Ναυπακτιακού.

Στο 42' σέντρα του Οξύζογλου από τα πλάγια ο Μαχαιρούδης έπιασε δυνατή κεφαλιά-ψαράκι μέσα από την μικρή περιοχή ο Κελπέκης όμως και πάλι είπε όχι σ' αυτή την επιθετική προσπάθεια του Ναυπακτιακού.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Γιαννιτσά ισορρόπησαν το παιγνίδι,μπήκαν πολύ πιο αποφασιστικά στον αγωνιστικό χώρο.Σ

Η Αναγ.Γιαννιτσών ανοίγει το σκορ.
το 56' ο Πραβατίδης με φάουλ  στέλνει την μπάλα λίγο άουτ,για να φτάσουμε στο 59' του αγώνα όταν από ασίστ του Θανόπουλου ο Καραμαλής με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους κάνοντας το 0 - 1.

Στο 68' ένα σουτ του Φωτιάδη για τους φιλοξενούμενους περνά λίγο πάνω από το τέρμα του Βασιλακόπουλου,για να έρθουμε στη στιγμή της ισοφάρισης για το Ναυπακτιακό στο 85' όταν ο Παπαποστόλου επιχειρεί ένα σουτ από εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή η μπάλα περνά μέσα από πολύ κόσμο,στην πορεία της μπάλας παρεμβαίνει και ο Οξύζογλου δίχως όμως να τη βρει,στην προσπάθεια του Κελπέκη να την αποκρούσει η μπάλα του ξεφεύγει από τα χέρια και αυτή περνά τη γραμμή του τέρματος,και με την υπόδειξη του βοηθού ο διαιτητής κατακυρώνει το γκολ για τους γηπεδούχους.

Β'ΕΘΝΙΚΗ
Παναιτωλικός- Αγρ.Αστέρας   4-0 8'Γκούρμα κεφ,68'Καούνος σουτ,83'Θεοδωρίδης φάουλ,,90'Μπελεβώνης σουτ.Στο 64' Δοκάρι με τον Μουμίν
Λεβαδειακός-Τρίκαλα   3-1

Επόμενος αγώνας του Παναιτωλικού στη Λειβαδιά.

Μεσολόγγι                    28

Επόμενη αγωνιστική το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε Θεσπρωτό και Τηλυκράτη στην Ηγουμενίτσα,το Μεσολόγγι υποδέχεται τον Άρη Φιλιατών ενώ ο Όμηρος σε δύσκολη αποστολή στην Κέρκυρα,αγωνίζεται με τον Όλυμπο

sportsioannina.gr

Με σκορ 44-65 ηττήθηκαν οι γυναίκες του ΠΑΣ Ναυπάκτου στο κλειστό της Ναυπάκτου χθες το μεσημέρι από τον ΠΑΣ Γιάννινα .Ημίχρονο 23-35