Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2011

Η ταυτότητα των αγώνων του Σαββατοκύριακου.

Με τον Παναιτωλικό να υποδέχεται την Αναγέννηση Καρδίτσας και τον Ναυπακτιακό να ψάχνει απεγνωσμένα το τρίποντο της νίκης στο Βόλο κόντρα στη Νίκη διεξέγεται η 27η αγωνιστική σε Β'Εθνική και Footballleague 2 στο 2ο Όμιλο. Απόντες από την αναμέτρηση για τον Ναυπακτιακό οι τιμωρημένοι Οξύζογλου-Πέντσας και Ζαρογιάννης,ενώ από τη Νίκη Βόλου θα απουσιάσουν οι τραυματίες Τσάγγαρης και Καλαμιώτης και ο τιμωρημένος Πετράς.
Στο γήπεδο ''Παντελής Μαγουλάς''της Ν.Ιωνίας,διαιτητές ορίστικαν οι κ.κ.Συμεωνίδης-Καραμπούλας και Ατματζίδης,άπαντες του συνδέσμου Πιερίας και 4ος ο κ.Γρατσάνης του συνδέσμου Τρικάλων.Να επισημάνουμε ότι την επόμενη 28η αγωνιστική η οποία θα διεξαχθεί την Τετάρτη 23/3  ο Ναυπακτιακός υποδέχεται τον Τύρναβο ενώ να σημειωθεί ότι αρχής γενομένης από αυτή την Τετάρτη και για τις 3 επόμενες αγωνιστικές (28η,29η,30η) ο 2ος όμιλος της footballleague 2 θα αγωνίζεται Τετάρτες ώστε να συμπεριληφθούν οι αγώνες του ομίλου στο δελτίο του ΠΡΟ-ΠΟ.
Στο στρατόπεδο του Παναιτωλικού επιστρέφουν οι Κούσας και Καραμαλίκης με τον Μπ.Τεννέ να διαθέτει όλα τα όπλα ετοιμοπόλεμα ώστε να διατηρίσει η ομάδα το πλεονέκτημα του +8 από τον τρίτο της βαθμολογίας,πράγμα που θα σημαίνει φυσικά και απ'ευθείας συμμετοχή του χρόνου στη superleague.


Β'ΕΘΝΙΚΗ 27η αγωνιστική







ΔΙΑΓΟΡΑΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ    19/3
ΕΘΝ.ΠΕΙΡ.-ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ    20/3
ΟΦΗ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤ.
ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΑΝΑΓ.ΚΑΡΔ.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ     21/3
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ          61
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ       58
ΟΦΗ                             50

Γ'ΕΘΝΙΚΗ ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ  27η αγωνιστική

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΝΑΥΠ ΑΣΤΕΡΑΣ
ΤΥΡΝΑΒΟΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΖΑΚΥΝΘΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙ
ΑΝ ΣΕΡΡΩΝ-ΑΝ ΕΠΑΝΟΜΗΣ
ΑΝ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ-ΑΕΤΟΣ ΣΚΥΔ.
ΦΩΚΙΚΟΣ-Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΔΟΞΑ ΚΡΑΝ.-ΚΑΛΛΟΝΗ
ΚΟΖΑΝΗ-ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΕΠΑΝΟΜΗ      45
ΦΩΚΙΚΟΣ        41
ΚΑΛΛΟΝΗ      39

Στο νότο ο Παναιγιάλειος υποδέχεται τη Χερσόνησο και τη Δευτέρα Ρόδος-Παναχαική.


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ     43
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ    43
ΡΟΔΟΣ               43
ΗΡ.ΨΑΧΝΩΝ     41

Δ ΕΘΝΙΚΗ 5ος όμιλος 21η αγων. στις 16.00

ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ-ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ-ΠΡΕΒΕΖΑ
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΣ
ΑΡΗΣ ΦΙΛ.-ΑΠ.ΠΑΡΓΑΣ
ΦΙΛ.ΑΡΤΑΣ-ΑΣΤ.ΡΟΚΑ
ΟΜΗΡΟΣ-ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ-ΟΔΥΣ.ΝΥΔΡ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ         49
ΟΛΥΜΠΟΣ               43
ΑΣΤ.ΡΟΚΑ                43











Α1 ΕΣΚΑΒΔΕ

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21η)

Ημ/νια
Ωρα
Γήπεδο
Α  γ  ώ  ν  α  ς
19/3/2011
16:00
ΕΑΚ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΙΟΝΙΟΣ Α.Σ. – Α.Ο. ΒΟΝΙΤΣΑΣ
19/3/2011
16:00
ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Α.Γ.Σ.Ι. – ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ
19/3/2011
18:00
ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ
19/3/2011
18:00
ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ Α.Ο. – Γ.Ε.Α.
19/3/2011
16:00
ΚΛ. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ
Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ – ΓΙΑΝΝΕΝΑ B.C.
19/3/2011
15:00
ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – ΦΑΙΑΚΑΣ Κ.Ε.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου