Κυριακή 27 Μαρτίου 2011

Η ταυτότητα των αγώνων.

Σε ένα κατάμεστο «Γεντί Κουλέ», ο ΟΦΗ ανέκτησε τις ελπίδες του για απευθείας άνοδο επικρατώντας του Παναιτωλικού με σκορ 1-0, μειώνοντας παράλληλα την διαφορά στους πέντε βαθμούς. Στο αγωνιστικό μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και έχασαν σημαντική ευκαιρία για να ανοίξουν το

σκορ στο 8' με τον Μπουμάλ. Με τον Κάλαϊτζιτς να είναι ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου, ο ΟΦΗ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Παπουλή στο 22'. Στο 36' ο Αναστόπουλος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τον Μπουλούτ στην θέση του αρνητικού Τάντιτς και δυνάμωσε ακόμη περισσότερο το χώρο του κέντρου. Ο Τούρκος τον δικαίωσε και άνοιξε το σκορ στο 44' με κοντινή προβολή μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βερόν. Στην επανάληψη, ο Μπάμπης Τεννές προχώρησε στην πρώτη του αλλαγή, περνώντας τον Καούνο στη θέση του Μουμίν, δείχνοντας παράλληλα τις επιθετικές του διαθέσεις. Οι Αγρινιώτες κατάφεραν να ισορροπήσουν το ματς και να χάσουν μεγάλη ευκαιρία με τον Μπαϊκαρά στο 50'. Οι γηπεδούχοι είχαν μοναδικό στόχο να κρατήσουν το σκορ και έδωσαν χώρο στον Παναιτωλικό, ο οποίος δεν κατάφερε μέχρι το τέλος να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης. Να σημειωθεί ότι ο Αγρίτης στις καθυστερήσεις θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του, όμως από θέση τετ α τετ έστειλε την μπάλα άουτ.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ      51

Στο βορρά της Γ'Εθνικής η Καλλονή επιβλήθη της Αναγ.Γιαννιτσών με 2-1 και η βαθμολογία πλέον διαμορφώνεται ως εξής:

Αυλαία στην Α1 ΕΣΚΑΒΔΕ

Βγήκε η τετράδα των ημιτελικών των πλέι οφ της Α1 ΕΣΚΑΒΔΕ. Τα Γιάννενα BC θα αντιμετωπίσουν με πλεονέκτημα έδρας και 2-0 στις νίκες τη Νικόπολη Πρέβεζας ενώ ο ΑΟ Αγρινίου θα αντιμετωπίσει τον Φαίακα Κέρκυρας με πλεονέκτημα έδρας και το σκορ στο 1-1. Οι ομάδες που θα φτάσουν πρώτες τις τρεις νίκες προκρίνονται στον τελικό για τον τίτλο και την άνοδο στη Γ' Εθνική.
Οι σειρά των αγώνων ξεκινά το ερχόμενο Σάββατο.
Υποβιβάστηκαν οι Σπάρτακος και ΓΕ Αγρινίου ενώ ανέβηκαν στην Α1 ΕΣΚΑΒΔΕ η ΚΑΕ Παραμυθιά και ο Άτλας Πρέβεζας.